Międzynarodowe Targi Poznańskie
POLAGRA-TECH 2014
2014-11-03

W dniach od 27 września do 2 października na odbywających się w Poznaniu targach POLAGRA-TECH 2014 wystawiło się łącznie ponad 1300 firm z 45 krajów świata.  Prezentowane były maszyny, urządzenia oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne dla branży piekarskiej, cukierniczej i lodziarskiej.

FORUM Piekarskie było miejscem, w którym każdego dnia targów podziwiać można było zdolności piekarzy prezentujących najnowsze trendy wypieku pieczywa oraz produkcji różnych rodzajów chleba. Mistrzowie piekarnictwa zapoznali widzów również z technikami zdobnictwa i wypieku pieczywa okazjonalnego.  Z kolei na FORUM cukierniczym  mistrzowie cukiernictwa zaprezentowali możliwości dekorowania wypieków stylem angielskim. Odbyły się również pokazy sposobów użycia karmelu i czekolady przygotowane m.in. przez reprezentantów Polski w Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników.

Podczas targów przyznane zostały również Złote Medale MTP. Kapituła konkursu składająca się z wybitnych specjalistów z branży, przyznała nagrody niżej wymienionym produktom, które możecie znaleźć w ofercie POAS i VIGRID:

Mix na CHLEB O BARDZO NISKIEJ ZAWARTOŚCI GLUTENU
Producent: AKO S.A., Bydgoszc

Chleb KRAJAN 30% mieszanka mączna z błonnikiem i słonecznikiem
Producent: ECO TRADE Sp. z o.o., Gliwic

Mieszanka PROBODY
Producent: KOMPLET POLSKA Sp. z o.o., Tarnowo Podgórne

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do składania zamówień na wyróżnione produkty!

Żródło: POLAGRA-TECH